Będzie nowy Top Gear, a nawet dwa! Netfix powalczy z BBC!

Top Gear był nie tylko najpopularniejszym programem motoryzacyjnym na świecie - to było najpopularniejsze show na świecie! Seria była oglądana namiętnie przez wielu fanów w kilkudziesięciu krajach na świecie! Szacuje się, że widownia Top Gear wynosiła 350 mln ludzi na całym globie. A to już poważna liczba. Oczywistym liderem programu był Jeremy Clarkson, który był znany ze swojego specyficznego aroganckiego podejścia do samochodów. W tym programie nikt nie bał się nazwać nawet supersamochód totalnym brzydactwem. Pozwalano sobie na wiele i właśnie za to ten program pokochali ludzie na całym świecie. 

Jednak po incydencie z jednym z producentów - program zawieszono, a samego Clarksona ostatecznie zwolniono. Chwilę później, pozostała dwójka prezenterów także zrezygnowała ze współpracy z BBC. 

Oczywiste było, że tylko kwestią czasu będzie - zatrudnienie starej obsady TG przed nowego wydawcę. A tym został Netflix. Clarkson zapowiada opracowanie jeszcze lepszej formuły, zmieni się także (z oczywistych względów) nazwa programu. Prawdopodobnie ma to być "House of Cars".

Strata Top Gear to poważny cios dla BBC, dlatego przygotowują oni nową wersję Show - którą będziemy mogli zobaczyć na jesień. W nowej obsadzie Top Gear pojawi się Philip Glenister, Jodie Kidd i Guy Martin.Szczególnie ta ostatnia postać będzie nam bliska. Guy Martin to znany z wyścigów TT na wyspie man zawodnik. Zobaczymy tym razem, jak radzi sobie na 4 kółkach.