Nadchodzi nowa R6?!

Już w przyszłym miesiącu Yamaha pokaże gorące premiery - w tym także kolejne dziecko ze sportowej rodziny R. Brzmienie silnika nie zapowiada nic z małych pojemności, tak to musi być nowa R6!

Yamaha zawojuje sportową klasę 600ccm?

Własnie na to wygląda - model R6 już od dawna uważany jest za najlepszy wybór na tor. Z premierą nowej R6 zbiegło się równocześnie zejście ze sceny (Europejskiej) Hondy CBR600 RR.

Do dyspozycji europejskich bikerów pozostaje jeszcze świeże Kawasaki ZX6R, GSX-R 600, Daytona 675R, MV Agusta F3 - jednak nie czarujmy się.Z nich wszystkich najbardziej liczyć się będzie właśnie R6, lekka, mocna i wręcz wyjęta z toru. 

Jak to będzie wyglądać? 

Tego w zasadzie nikt jeszcze nie wie - jednak już od maja zaczęły krążyć liczne plotki na temat powstania nowej R6 i jej wyglądu. Te najbardziej drastyczne mówiły o upodobnieniu R6 do nowej R1 - my jednak mamy nadzieję, że tak się nie stanie i R6 zachowa swoją drapieżną i lekką aparycję. Zobacz jak ma wyglądać Yamaha R6 wg Young Machine.

Zmiany techniczne

O tym wiemy jeszcze mniej niż o wyglądzie motocykla. Yamaha zapowiada, że motocykl stanie się  jeszcze bardziej ekscytujący. W praktyce, nie zmienił się on techniczne od 2008 roku, czyli naprawdę długo. Własnie wówczas zaczął się potężny kryzys finansowy i sprzedaż sportowej klasy 600 leciała na łeb na szyję. Zmiany jednak muszą nastąpić, chociażby wymuszone nowymi bardziej rygorystycznymi normami emisji spalin. 

Lubimy R6

Motobanda lubi R6, to świetne lekki, sportowe i cholernie ładne motocykle. Zobacz nasze wrażenia na temat Yamahy R6 2003