BMW wystartuje w klasie TT Zero?

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam nowy sprzęt jaki szykuje BMW. Niespełna miesiąc temu, bawarski producent przedstawił światu elektryczny motocykl bazujący na S1000RR - model eRR.

Od tamtej pory pojawiło się sporo plotek na jego temat. Jedna z nich głosi, iż maszyna wystartuje w klasie elektrycznych motocykli TT Zero podczas zmagań na Isle of Man TT 2016. 

Pomimo wszelkich pogłosek i spekulacji na temat nowej eRR, BMW nadal pozostaje niewzruszenie małomówne. Choć od premiery minął już miesiąc, nadal nie opublikowano oficjalnej specyfikacji technicznej modelu, ani też jakiejkolwiek informacji na temat udziału w TT. Mimo to pewne głosy w środowisku motocyklowym mówią, że bawarscy konstruktorzy szykują się do udziału w najbardziej wymagającym wyścigu ulicznym świata. W ostatnich latach klasa TT Zero zyskała znacząco na zainteresowaniu wśród topowych marek.

Z każdą imprezą przybywa nowych zespołów, już teraz możemy zobaczyć między innymi Hondy ukryte pod marką Mugen, która jest jednym z podproducentów Skrzydlatych. Ponadto zespół Brammo, Sarolea Belgia, a także znaczna liczba zespołów prywatnych. BMW ciągle zaznacza swoje zainteresowanie rynkiem pojazdów elektrycznych, co wyraźnie pokazuje swoimi ostatnimi modelami koncepcyjnymi. Uczestnictwo S1000eRR byłoby logicznym krokiem, by wspomóc promocję marki w tej klasie.

Jaka jest więc szansa na zobaczenie Bawarki na baterie w akcji podczas Isle of Man TT 2016?

Pomimo plotek BMW utrzymuje, że jest to model koncepcyjny. Ma on na celu wyłącznie pokazać osiągnięcia marki w materii napędu elektrycznego i nigdy nie planowało jego produkcji seryjnej, ani udziału w żadnej imprezie sportowej. Producent obiecuje natomiast, że w przyszłym roku zostanie przedstawiony jeszcze jeden zaskakujący model o napędzie tego typu. Czyżby Niemcy szykowali nam ekologiczną wersję GS? Jak będzie na prawdę? Czy internetowe prowokacje przyczynią do występu eRR na Isle of Man?

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności