BMW wystartuje w klasie TT Zero?

Niedawno zaprezentowaliśmy Wam nowy sprzęt jaki szykuje BMW. Niespełna miesiąc temu, bawarski producent przedstawił światu elektryczny motocykl bazujący na S1000RR - model eRR.

Od tamtej pory pojawiło się sporo plotek na jego temat. Jedna z nich głosi, iż maszyna wystartuje w klasie elektrycznych motocykli TT Zero podczas zmagań na Isle of Man TT 2016. 

Pomimo wszelkich pogłosek i spekulacji na temat nowej eRR, BMW nadal pozostaje niewzruszenie małomówne. Choć od premiery minął już miesiąc, nadal nie opublikowano oficjalnej specyfikacji technicznej modelu, ani też jakiejkolwiek informacji na temat udziału w TT. Mimo to pewne głosy w środowisku motocyklowym mówią, że bawarscy konstruktorzy szykują się do udziału w najbardziej wymagającym wyścigu ulicznym świata. W ostatnich latach klasa TT Zero zyskała znacząco na zainteresowaniu wśród topowych marek.

Z każdą imprezą przybywa nowych zespołów, już teraz możemy zobaczyć między innymi Hondy ukryte pod marką Mugen, która jest jednym z podproducentów Skrzydlatych. Ponadto zespół Brammo, Sarolea Belgia, a także znaczna liczba zespołów prywatnych. BMW ciągle zaznacza swoje zainteresowanie rynkiem pojazdów elektrycznych, co wyraźnie pokazuje swoimi ostatnimi modelami koncepcyjnymi. Uczestnictwo S1000eRR byłoby logicznym krokiem, by wspomóc promocję marki w tej klasie.

Jaka jest więc szansa na zobaczenie Bawarki na baterie w akcji podczas Isle of Man TT 2016?

Pomimo plotek BMW utrzymuje, że jest to model koncepcyjny. Ma on na celu wyłącznie pokazać osiągnięcia marki w materii napędu elektrycznego i nigdy nie planowało jego produkcji seryjnej, ani udziału w żadnej imprezie sportowej. Producent obiecuje natomiast, że w przyszłym roku zostanie przedstawiony jeszcze jeden zaskakujący model o napędzie tego typu. Czyżby Niemcy szykowali nam ekologiczną wersję GS? Jak będzie na prawdę? Czy internetowe prowokacje przyczynią do występu eRR na Isle of Man?