Najlepsze akcje z MotoGP 2016

9 zwycięzców, masa nieoczekiwanych gleb i mnóstwo emocji - taki był sezon 2016 w motogp! 

Rok 2016 przejdzie do historii jako jeden z najbardziej zaskakujących - właśnie w tym sezonie mogliśmy oglądać świetne predyspozycje zawodników, któryś poziom był bardzo wysoki, a jednocześnie na tyle wyrównany, że w ciągu całego sezonu na najwyższym stopniu podium pojawiło się aż 9 różnych zawodników. 

Rossi gonił zajączka, ale ten zbyt wiele razy wyprowadził go na pobocze - a było blisko. Lorenzo dał świetny popis w pierwszym i ostatnim wyścigu sezonu, trzymając szybkie i pewne tempo niczym robot. Vinales spędził świetny sezon z Suzuki, by w przyszłym roku startować w barwach Yamahy. Totalnym zaskoczeniem okazał się Marquez, który nadal prezentuje fenomenalną formę, jednak w tym sezonie udowodnił, że potrafi ważyć ryzyko - zapewniając sobie tytuł mistrza świata na 3 wyścigi przed końcem sezonu. 

Ducati z ogromnymi skrzydłami pokazało, kto rządzi na przyspieszeniu. KTM testuje najmocniejszy silnik w motogp - choć nadal z problemami technicznymi. Powracające Suzuki daje sobie nieźle radę. To był świetny sezon, właśnie zaczynają się testy nowych maszyn - które będziemy oglądali na torach w 2017 roku. 

A my już nie możemy doczekać się startu w Katarze!