Z1000 i Z800 Sugomi Edition - rewelacyjny kolor!

Sugomi - japoński znak oznaczający intensywne doznania i instynkt - przesłanie tego symbolu w pełni odpowiada emocjom, jakimi kierowali się projektanci Kawasaki przy tworzeniu specjalnej edycji Z800 i Z1000. Kto powiedział, że Kawasaki musi być zielone?

Elementem wyróżniającym Sugomi Edition jest metalizująca purpurowa czerwień. Została ona zastosowana dla podkreślenia kształtów i detali motocykla, który niemal w całości pomalowany został na czarno (Metallic Spark Black / Candy Crimson Red). Dzięki temu dwa potężne Zety zyskują oryginalny i niespotykany wygląd.

Zobacz Z800 i Z1000 Sugomi Edition w akcji! (video)

Edycja Sugomi poza malowaniem wyróżnia się również detalami: pięknym widelcem przednim, malowaniem na baku, wyraźnym zaznaczeniem siedzenia pasażera i zamontowaniem tłumika od Akrapovica. Efektownym dodatkiem są odlewane ciśnieniowo aluminiowe lusterka o interesującym kształcie. Poza tymi elementami w motocyklach zachowano wszystko co najlepsze w nakedach Kawasaki: doskonały wygląd, zaawansowaną technikę i ekscytujące osiągi.

Dlaczego Kawasaki zdecydowała się na taki kolor? Mamy swoją teorię. Jeśli spojrzeć na koło barw - paletę kolorów przedstawioną za pomocą koła zauważymy, że kolor zielony i purpurowy (magenta) znajdują się na dwóch przeciwnych jego krańcach. W teorii kolorów oznacza to, że obydwa kolory nie tylko najlepiej ze sobą kontrastują, ale też ich połączenie daje najlepsze efekty - są to barwy komplementarne, uzupełniające się. W przyszłości być może doczekamy się połączenia obu kolorów w jednym motocyklu?