Zespół Tech 3 przerzuci sie z Yamahy na KTM? Jest oficjalna zapowiedź!

Tech 3, to zespół, który odwalał dla Yamahy kawał dobrej, ale często niedocenianej roboty. Akurat teraz, kiedy Tech3 ma w swoim składzie jednego z pretendentów do tytułu mistrzowskiego doszło do spięcia. Oczywiście poszło o kasę.

Francuzi się stawiają?

Niezależne zespoły wyścigowe muszą walczyć o każdego sponsora. Nawet w MotoGP. W stosunku do teamów fabrycznych tzw. zespoły satelicki stoją na dużo słabszej pozycji: wiecznie niedoinwestowane, jeżdżące na resztkach rzuconych przez fabrykę. Nic dziwnego, że w francuskim Tech3 narastała frustracja...


O zamieszaniu wokół Tech 3 informowaliśmy w lutowym MB.News

Zeszłoroczne sukcesy związane głównie z Johannem Zarco wzmocniły wiarę w możliwości zespołu. Zarco jest dziś jednym z pretendentów do walki o mistrzostwo. Prowadzący zespół Hervé Poncharal zagrał va banque i po kłótni z kierownictwem Yamaha Racing ogłosił, że rezygnują ze startowania na maszynach Yamahy. Jaka była kolejna odsłona dramatu?

Pomarańczowi głodni sukcesu

Zgodnie z przewidywaniami komentatorów - Tech 3, jeden z najbardziej uznanych zespołów satelickich trafi w 2019 pod skrzydła KTM. Powinno się to przełożyć na więcej sponsorów, więcej pieniędzy i lepsze wyniki. Specyfikacje motocykli KTM są imponujące, jednocześnie nadal pozostaje im kilka dziesiętnych sekundy by doskoczyć do najszybszych. Czy te kilka dziesiętnych to właśnie Zarco?


Wojna wśród energetyków?

Jest jeszcze jeden intrygujący aspekt. Od lat KTM związany jest z Red Bullem. Obie firmy pochodzą z Austrii, obie mają wpisane w swoje DNA sporty ekstremalne. Tymczasem sponsorem tytularnym Tech 3 jest Monster - Monster Yamaha Tech 3 - tak brzmi pełna nazwa teamu. Czy motocykle KTM będą jeździć z wielkim zielonym logiem Monster? Byłoby to całkiem interesujące.