Zdjęcie, które oburzyło amerykańskie media. Słusznie?

Super-sportowy motocykl o mocy grubo ponad 150 KM i mała dziewczynka na miejscu pasażera? To zdjęcie wywołało małą burzę w amerykańskich mediach. Czy słusznie?

Zdjęcie motocyklisty z dzieckiem siedzącym na tyle super-sporta i próbującym utrzymać się na pojeździe wykonał kierowca w Teksasie. Zdjęcie zostało umieszczone na facebooku i się zaczęło... Pojawiła się fala negatywnych komentarzy krytykujących nieodpowiedzialność rodziców. Matka dziewczynki, Mallory Torres podjęła się wytłumaczenia sytuacji.

Jak się okazuje na zdjęciu uwieczniona została codzienna sytuacja. Córka pani Torres ma siedem lat i jest odbierana ze szkoły przez partnera matki, który jest motocyklistą. Dziewczynka jest przyzwyczajona do jazdy motocyklem i ją najzwyczajniej w świecie bardzo lubi. Traktują to jako takie samo hobby, czy dyscyplinę sportową, jak każda inna. 

Warto też zaznaczyć, że nie są łamane żadne przepisy drogowe. Prawo stanowe Teksasu pozwala na przewożenie dzieci na motocyklu jako pasażera. Jedynym ograniczniem jest ukończone 5 lat. Poza tym pasażer do czasu aż nie ukończy 21 lat jest też zobowiązany do jazdy w kasku.

W Polsce kwestię przewozu pasażera reguluje Prawo o Ruchu Drogowym, art. 20 pkt 6 ppkt 3 - nie ma ograniczenia wieku dla pasażera motocykla, a jedynym ograniczeniem jest jazda z prędkością do 40 km/h gdy pasażer nie ukończył 7 lat.