WoWay nowy portal ogłoszeń motoryzacyjnych

WoWay to Polski pomysł, aby zrobić coś tylko dla zmotoryzowanych. Projekt w założeniu ma być czymś pomiędzy OLX a otomoto. Znajdzimy tam dział dla samochodów osobowych, motocykli, dostawczaków, a także części i warsztaty. Założenie ciekawe tym bardziej, że zawsze mile widziane są pomysły, które mogą przerwać hegemonie gigantów z branży. 

Jak to wygląda w praktyce? Interfejs wygląda świeżo i nowocześnie - choć zdecydowanie lepiej czyta się na białym tle niż czarnym. Póki co zbyt wielu ogłoszeń nie ma, więc nie ma w czym wybierać. Fajną jednak opcją jest to, że system pokazuje w jakiej odległości dana rzecz jest od ciebie (w km). 

Twórcy chwalą się, że stworzyli najbardziej zaawansowaną wyszukiwarkę w sieci - nam nie udało się ustalić dlaczego. Owszem, wyszukiwarka ma kilka ciekawych opcji dla motocyklistów... ale to chyba nie wszystko? Przy dodawaniu modelu możemy określić dokładnie typ maszyny, markę i model. Szkoda, że mimo wybranego modelu musimy dodać jeszcze moc i pojemność. Wszystkie te dane automatycznie powinny przejść z wybranego modelu (Zapobiegłoby to dodawaniu magicznych 50KM przez zmianę wydechu i dodanie dynojet'u). 

Czy ludziom taki pomysł się spodoba i przyjmie na rynku? Zostawiamy to Waszej ocenie.