T12 Massimo Tamburini - perła w świecie motocykli

T12 Massimo - hołd dla jednego z najsławniejszych projektantów motocykli - Massimo Tamburiniego. W kwietniu minęły dwa lata od jego śmierci. Niedokończony projekt przejął jego syn. W ten sposób powstała prawdziwa perełka, jeden z najbardziej pożądanych kolekcjonerskich motocykli.

Massimo Tamburini był twórcą takich motocykli, jak Ducati 916, MV Agusta F4, oraz maszyn marki Bimota. Włoski projektant zmarł 4 kwietnia 2014 roku. Stery spółki przejął jego syn - Andrea. Pod jego okiem dokończony został motocykl będący podsumowaniem dorobku Tamburiniego.

T12 Massimo powstał z myślą o torze. Motocykl wyróżnia obsesyjna dbałość o szczegóły. Nadwozie motocykla zostało zbudowane z włókna węglowego. Rama to stop stali, magnezu i ergalu - została zespawana z metalowych rur na wzór tej stosowanej w Bimotach. Również oryginalne zawieszenie zaczerpnięto z Bimoty. Silnik pochodzi z BMW S1000RR. Moc motocykla została jednak znacznie podniesiona - do 230 KM.

Motocykl to prawdziwa biżuteria w świecie dwóch kółek. Koła od Marchesini, zestaw hamulcowy Brembo Racing, opony Pirelli, zawieszenie Öhlins GP. Specjalne wydechy wykonane przez Arrow przypominają te z Panigale 1299. Wrażenie robi masa T12 na sucho. Motocykl waży zaledwie 154,5 kg. Cena, nakład i dostępność motocykla nie zostały jeszcze ujawnione.