Suzuki TL1000S dołącza do programu Suzuki Vintage Parts

Na kartach historii marki Suzuki kilka modeli zajmuje swoje zaszczytne miejsce. Do listy klasycznych motocykli objętych programem wsparcia, dołącza potwór o którym pisaliśmy niedawno.

W 2013 roku Suzuki wystartowało z programem wsparcia dla swoich klasycznych motocykli. Ikony świata jednośladów z Hamamatsu produkowane w latach 70-90 ubiegłego wieku mają wielu wielbicieli. Wszystko to dzięki ich charakterowi! Na liście do tej pory znajdowało się siedem motocykli.
Szczęśliwa siódemka zawierała motocykle sportowe takie jak:
- GSX-R750 - model F
- GSX-R 1100 - model L
- RGV 250 - czyli sport, którego silnik w ramie ostatnio recenzowanego motocykla Aprilia RS250 zdobył kilka tytułów motocyklowych mistrzostw świata.
Klasyczne nakedy: 
- GT 350 (trzycylindrowy dwusuw chłodzony powietrzem)
- GT 750 (trzycylindrowy dwusuw chłodzony cieczą)
- GS1000N/S
Oraz motorower Suzuki AP50.

Teraz do ikon Suzuki dołączył TL1000S, którego rozwinięciem (czyli TL1000R) jeździ Vlogger Mario82, z którym dzieliliśmy stanowisko na Wrocław Motorcycle Show 2016. Poza tym, że producent spod znaku czerwonej S'ki postanowił produkować zamienniki do swoich klasycznych maszyn, prowadzi sklep internetowy na najpopularniejszym na świecie portalu aukcyjnym Ebay! Dzięki temu części są łatwe do odnalezienia. Mądre posunięcie, zważywszy że to motocykle warte zachowania.