STORM Pulse - w 80 dni dookoła świata

STORM Pulse to elektryczny motocykl stworzony na holenderskiej politechnice w Eindhoven. Jego twórcy mają ambicje stworzyć pierwszego elektrycznego turystyka i pobić rekord w podróży dokoła świata.

Holenderski motocykl odda swoisty hołd klasycznej powieści podróżniczej Julesa Verne - „W 80 dni dokoła świata”. Właśnie tyle czasu przyznali sobie studenci na pokonanie trasy 26 000 km. Celem wyprawy jest wykazanie niezawodności i możliwości silników elektrycznych. Sprawdzone zostanie również działanie innowacji zastosowanych w motocyklu.

Najważniejszym usprawnieniem jest zastosowanie baterii modularnych. W pełnej wersji motocykl korzysta z 24 baterii, ale ich liczbę można zmniejszyć o połowę, gdy chcemy mieć lżejszy motocykl do przebycia krótszego dystansu. Baterie mają łącznie moc 28.5 kWh. Nowym rozwiązaniem jest szybkie i łatwe usuwanie i montowanie baterii bez potrzeby użycia narzędzi. Można to zrobić już w siedem minut.

Nie musisz już ładować baterii przez 8 godzin. Wystarczy 7 minut i jedziesz dalej*

*pod warunkiem, że masz przy sobie kolejne 24 naładowane baterie

Moment obrotowy motocykla to 240 Nm. Moc maksymalna mieści się na poziomie 100 KM. Prędkość ograniczono do maksymalnie 160 km/h. I najważniejsze w przypadku motocykli elektrycznych - zasięg. Ten w STORM Pulse wynosi 380 km. Właśnie taką odległość musi przebyć motocykl każdego dnia żeby zmieścić się w 80 dni. Tempo godne XIX wieku, ale czego się nie robi w imię nauki : )