Schudniesz - dostaniesz motocykl, czyli wyzwanie dla legendy Man TT!

John McGuinness - 23-krotny zwycięzca Man TT i legenda tych  wyścigów ma szansę włączyć do kolekcji swoich motocykli nie byle jaką maszynę - elektryczny superbike od Mugena. Jest tylko jedno ale...

McGuinness nie należy do najlżejszych zawodników. Kiedy zawodnik po raz pierwszy zasugerował możliwość sprezentowania mu motocykla kierownictwo Mugen Motorcycle wprost odmówiło. Jednak ostatnio Mugen nieco zmiękł i przyznał, że jest gotowy przystać na propozycję, ale jest jeden warunek - McGuinness musi stracić 10 kilo wagi do terminu wyścigów Man TT.

Schudnąć 10 kilo! Noworoczne postanowienie z motywacją : )

Czego dotyczy to nietypowe wyzwanie? Mugen Motorsport to firma założona w 1973 przez syna założyciela Honda Motor Company - Hirotoshi'ego Hondę. Mugen (z jap. sen, fantazje, nieskończoność, czy też "bez ograniczeń") zajmuje się głównie tuningiem silników i produkcją części, ale wypuszcza też na starty wyścigach swój elektryczny superbike. Mugen Shinden to motocykl, który na trasie Man TT bije rekordy w klasie motocykli elektrycznych. Zbudowany na podobieństwo motocykli startujących w MotoGP, Shinden jest motocyklem wartym każdego poświęcenia.

Mając do wyboru wydanie miliona funtów, albo schudnięcie 10 kilo McGuinness zdecydował się na to drugie. Cała sytuacja jest dla zawodnika okazją do żartów, jak np. wyrażenie obawy, że na jego styczniową masę zbyt mocno wpłynęło zjedzenie świątecznego indyka, czy zapowiedzi poddania się zabiegowi odsysania tłuszczu. Trzymamy kciuki ; )