Ruszył odcinkowy pomiar prędkości.

Na odcinku autostrady A1 ze Strykowa do Gdańska został uruchomiony nowy system odcinkowego pomiaru drogi. Obecnie sprawdza się jego skuteczność i kierowcy, którzy zostaną złapani na przekroczeniu prędkości otrzymają upomnienie od kasjera w bramkach zjazdowych. Z pewnością jednak w najbliższym czasie zostanie to zmienione na mandat karny (po to ten system był budowany). 

Odcinkowy system kontroli prędkości zostanie wprowadzony w określonych miejscach w całej Polsce (patrz lista poniżej) już pod koniec roku 2014! Jest to alternatywa dla fotoradarów, które wywołują zmnejszenie prędkości kierującego pojazdem na krótkim odcinku kilkuset metrów. Odcinkowy system kontroli prędkości będzie mierzył prędkość pojazdów na odcinkach od kilku do kilkunastku kilometrów. Oczywiście będą znaki informacyjne o kontroli, będą jednak one podobne do oznaczeń poboru opłat viaTOLL. 

Niestety stan polskich dróg nie służy szybszej jeździe, i gdy już człowiek zobaczy piękny, świeży odcinek drogi - może go ponieść wyobraźnia. Uważajcie! 

planowanie lokalizacji odcinkowego pomiaru prędkości

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności