Romet Pony 50 Monster

To co widzicie na zdjęciu wygląda jak mocno zmniejszony Ducati Monster - lampa z charakterystyczną obudową, kratownicowa rama i kształt siedzenia. Tyle, że po bliższym spojrzenia znajdziemy logo Rometa. 

Tak, ten pojazd to Romet Pony 50 Monster. Nikt więc nie kryje fascynacji projektanta Włoską marką. Czy to źle? Przecież wzorce powinno się czerpać od najlepszych. Monster Pony (ciekawe nazwa prawda?) ma być następcą motorynek - to też nie jest złym pomysłem, bo przecież wszyscy je wspominają z uśmiechem. 

Ożywić motorynkę 

Jednak po bliższym zapoznaniu się z motocyklem, dochodzi do nas fakt jego "plastikowości". Skoro ożywiać legendę, to czy nie lepiej to zrobić w stylu cafe? Retro motorynka? Scrambler? Dużo metalu i surowe wykończenie? Zdecydowanie bardziej by to do nas przemawiało, niż kolejna plastikowa konstrukcja. 

Motorower nie widnieje jeszcze na oficjalnej stronie producenta - natomiast jego cena ma kształtować się na poziomie 4.500zł

Romet Pony 50 Monster ma ważyć 104 kg, dysponować mocą 3 KM i rozpędzać się do bariery 45km/h. Do baku wlejemy 11 litrów paliwa.