Red Bull 111 MegaWatt 2015 - rejestracja ruszyła!

Największy w naszej części Europy masowy wyścig enduro - RedBull 111 Megawatt 2015 odbędzie się w dniach 5 i 6 września na terenie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Pierwszego dnia odbędą się kwalifikacje, a następnego wyścig finałowy. Kwalifikacje przebiegać będą na dwóch specjalnie przygotowanych odcinkach: pierwszy o charakterystyce cross i drugi o charakterystyce enduro-cross. Suma czasów z obu przejazdów zadecyduje o miejscu startowym. Liczba miejsc startowych wyniesie nie więcej niż 500 osób.

Formularz rejestracyjny dla zawodników jest już dostępny na stronie organizatora. Za przyjemności się płaci - w tym przypadku 150 zł. W tej cenie otrzymujemy pakiet startowy, miejsce campingowe na terenie imprezy, posiłek i upominek od organizatorów, oraz szansę zmierzenia się z trasą przeznaczoną dla profesjonalnych zawodników. Wyścig to 60 kilometrów piasku, błota i kamieni - to dokładnie ta sama droga, którą przebędą najlepsi zawodnicy na świecie, w tym Tadeusz Błażusiak.

Jakie warunki trzeba spełnić? Chcąc wystartować w wyścigu musisz mieć ukończone 18 lat (dopuszczone są osoby w wieku 16 lat pod warunkiem posiadania pisemnej zgody rodziców), zarejestrować się w systemie, posiadać ubezpieczenie NNW i OC, sprawną maszynę i kompletny ubiór do jazdy.

Będzie to druga edycja RedBull 111 Megawatt. Zainteresowanie zeszłorocznym wyścigiem przerosło wszelkie oczekiwania - stąd szansa, że impreza przewidywana pierwotnie jako jednorazowa akcja przerodzi się w cykliczne wydarzenie skupiające czołówkę zawodników i pasjonatów Hard Enduro.