RainPal - wycieraczka na kask

Innowacyjny pomysł wycieraczki na kask, montowanej w 2 sekundy

Jeżeli zaskoczył was kiedyś deszcz podczas podróżowania jednośladem, to doskonale wiecie czym to pachnie. Oprócz pogorszenia się przyczepności i hamowania, następuje także mocne ograniczenie widoczności. Zdarza się ulewa tak silna, że aby cokolwiek widzieć - trzeba otworzyć wizjer kasku. A to z kolei prowadzi do wpadania kropel deszczu prosto do oczu... bezpieczeństwo drastycznie spada i oscyluje w graniach zera.

Z reguły motocyklami podróżujemy przy dobrej aurze, więc problem ten jest często pomijany i zrzucany na dalszy plan. Zresztą do tej pory, prezentowane wycieczki na motocykl wyglądały jak narośla na kaskach rodem z filmów s-f.

Projekt RainPal skutecznie rozwiązuje ten problem. Wycieraczka jest mała, można ją spokojnie wozić w sakwach/kufrach, ba może nawet w kurtce. Czas montowania to (jak obiecuje pomysłodawca) 2 sekundy! Wystarczy nałożyć na szybkę i włączyć. Całość wygląda naprawdę nieźle.

Produkt ma kosztować 119 dolarów, czyli jakieś 435 zł. Nie jest to tani produkt i raczej niszowy. Autor projektu próbował uzbierać potrzebną kwotę do rozpoczęcia produkcji na indiegogo.com jednak bez sukcesu.

Myślicie, że takie produkty mają szansę się przyjąć?