Polarius kupuje Bremmo - "Chcemy produkować zaawansowane motocykle elektryczne".

Polaris znany głównie z produkcji pojazdów UTV i użytkowych, a także właściciel marki Indian - kupuje pakiet kontrolny firmy Bremmo.

Zanim jednak doszło to transakcji, Polaris obserwował rozwój Bremmo, współpracował z nimi, m.in. przy tworzeniu takich modeli jak Empulse R oraz Enertia. Każdy z tych motocykli był gorąco przez redakcje motocyklowe na całym świecie, Empluse R zdobył nawet nagrodę Motocykl Roku pisma dla mężczyzn Playboy. Mimo wydawało się, marki odnoszącej spore sukcesy w mediach - motocykle wciąż nie weszły do seryjnej wielkoskalowej produkcji.

Zmienić ma to właśnie wejście inwestora strategicznego, jakim jest Polaris. Obie firmy zdecydowanie są zadowolone z zaistniałem sytuacji i zapowiadają początek produkcji na koniec roku 2015.

Scott Wine, CEO Polaris tak skomentował przejęcie Bremmo: "Jesteśmy zadowoleni z naszej współpracy przy rozwoju firmy Brammo. Naszym wspólnym celem jest wyprodukowanie najbardziej zaawansowanych rozwiązań związanych z technologią elektrycznych układów napędowych".

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności