Nowy KTM Duke i RC 500 w 2019?


KTM nie zwalnia tempa. Po świetnym modelu Duke 790 - nadchodzi jego mniejszy brat. 

KTM już od pewnego czasu pracuje nad kolejnym zupełnie nowym silnikiem. Tym razem chodzi o silnik średniego segmentu - 500ccm, jednak nie ma być to po prostu "powiększona" 390tka. Będzie to nowa konstrukcja, dwucylindrowa (podobna do tej właśnie z Duke 790). 

Nowy silnik będzie produkowany przez Bajaj w Indiach - więc zapewne po jakimś czasie trafi także do oferty Bajaj, który koniecznie chce produkować także większe motocykle. Jest więc bardzo prawdopodobne, że Hindusi będą produkować nie tylko jednostkę napędową, ale wręcz cały motocykl. 

To słuszne rozwiązanie, bo pozwoli to KTM'owi więcej zarobić, lub dać niższą cenę - aby powalczyć z rozpychającym się w tym segmencie: Benelli (produkującym swoje motocykle w Chinach). Benelli zaliczyło świetny rok (najchętniej kupowany nowy motocykl we Włoszech) a Chińczycy planują dalszą ekspansję. 

Mówi się o tym, że nowy silnik KTM'a może dysponować mocą ok. 70 KM (czyli byłby najmocniejszy w segmencie), będą także wersje zblokowane do wymagań A2. Motocykl ma zostać zaprezentowany w trzech wersjach: Duke, RC oraz Adventure. Pierwsza "pokazowa" premiera jest planowana na 2019! 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności