Nowy KTM 1290 Super Duke R na szpiegowskich zdjęciach!

Jeszcze kilka dni temu była to tylko plotka, a dziś już krążą w sieci szpiegowskie zdjęcia odświeżonego KTM 1290 Super Duke R. Jakie zmiany da się podpatrzeć?

KTM 1290 Super Duke to jeden z bardziej poruszających wyobraźnię motocykli ostatnich lat. Trudno się dziwić: 180 KM, 190 kg masy, agresywna stylistyka. W zeszłym roku zaprezentowano jego wersję specjalną, oraz wersję GT. Niedawno mogliśmy je zobaczyć na Motor Show 2016, a już zbliża się kolejny "Super Książe". Szpiegowskie zdjęcia Super Duke R zostały zrobione w pobliżu siedziby głównej KTM'a w Austrii, a kolejne w Hiszpanii, gdzie był testowany.

Kratownicowa, rurowa rama i rama pomocnicza pozostały bez widocznych zmian. Silnik również wygląda identycznie, ale należy spodziewać się zmian wewnątrz silnika - wynika to głównie z potrzeby spełnienia norm Euro 4. Boczne owiewki zostały znacznie bardziej wysunięte do przodu i wyglądają jeszcze bardziej agresywnie. Podobne zamontowano w wersji GT. Dodano również owiewkę osłaniającą chłodnicę.

Zmieniła się także lampa przednia. Wyposażona została w LED i została jeszcze ostrzej zakończona niż w dotychczasowym Super Duke'u. Wygląda na to, że projektanci ciągle jeszcze nad nią pracują. Premiery nowego Super Duke'a należy spodziewać się na jesień i wystawę EICMA 2016.