Nowa policyjna specgrupa w sekcji drogówki!

Aż dziw bierze ile służb pilnuje kierowców, a jak mało przygląda się np. stanowi polskich dróg. Mamy więc drogówkę (zwykłą i tajniaków z kamerami), fotoradary (duże i małe), straż miejską, GITD i pewnie coś jeszcze by się znalazło. Teraz do tej miłej rodzinki - dołączyć ma nowa spec grupa policyjna. Zostanie ona utworzona w celu ścigania i karania osób, które umieszczają w sieci swoje nagrania dotyczące łamania przepisów prawa ruchu drogowego.

Jak poinformował rzecznik komendanta głównego policji - Mariusz Sokołowski, nowe specgrupy powołano do służby w każdej komendzie wojewódzkiej. Pierwszy taki zespół powstał w Kielcach pod koniec lipca. Tworzy go czterech policjantów drogówki i dwóch z pionu kryminalnego. Szefem jednostki został Tomasz Sołtysik, naczelnik wydziału ruchu drogowego komendy wojewódzkiej. Za swój cel grupa nie wzięła tylko namierzanie internetowych piratów, ale także zwalczanie nielegalnych wyścigów, które mają miejsce najczęściej na parkingach galerii handlowych.

Ponoć jest to wywołane skandalem jaki wywołał "Frog" w swoim białym M3. Pytanie tylko brzmi, skoro mają jego nagranie, wiedzą kto gdzie i kiedy dopuścił się wykroczeń drogowych, a mimo to nadal nie został ukarany - to co zdziała (dobrego) taka specgrupa?

Może warto by taką specgrupę uwtorzyć dla wydarzeń dotyczących "Sowy i przyjaciół". Tam to by się napracowali.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności