Norton pracuje nad nowym Superbike'iem!

Marka Norton nalezy do grona "zasłużonych", jednych z najstarszych marek motocyklowych na świecie. Przez długi, długi czas o samej marce było cicho, aż do 2008 roku, gdy pewien inwestor postanowił ją wskrzesić. Obecnie oferuje kilka przyjemnych dla oka Cafe Racer'ów bazujących na modelu Comando. Ciężko się dziwić, skoro sam nurt Cafe Racer zaczął się między innymi od modyfikacji motocykli Norton.

Czas poszerzyć horyzonty!

 Nie dawno czytaliście o jednej z legendarnych, włoskich marek jak MV Agusta. Warto również pamiętać, że Wielka Brytania także posiada swoje historyczne marki motocyklowe. W zeszłym tygodniu Norton opublikował pierwszy szkic swojego nowego superbike'a. Miałby być napędzany widlastą czwórką o pojemności 1200cc. Na oficjalnym fanpage marki Norton możemy przeczytać:

"Już dziś Norton zaprezentuje swój nowy motocykl V4, wyposażony w nowy silnik 1200cc produkcji Norton i rurową, ramę wykonaną z aluminium! Wszystkie motocykle mają być wykonywane ręcznie w fabryce Donington Hall

Motocykl zostanie zaprezentowany publicznie po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii na NEC Motorcycle Show Live w listopadzie 2016 roku!  Pierwsze z dostawy do klientów są przewidywane w połowie 2017 roku. 
Marka Norton zbiera obecnie zamówienia na model  V4, zostanie wyprodukowany w edycji limitowanej do 200 sztuk. Aby zgłosić zainteresowanie prosimy skorzystać z linku do strony internetowej Norton poniżej; http://www.nortonmotorcycles.com/ ".
 

Tak więc Norton powoli powstaje z żywych!

Aby nie zabrakło wrażeń...

Okej mamy nowego superbike'a w klasie 1000cc+...  Ale to nie wszystko! W jednym z  wywiadów pojawiają się ciekawe informacje od Simona Skinner, dyrektora wykonawczego i szefa Designu w firmie Norton.  Zarząd firmy nie chce zakończyć na dodaniu pojedynczego superbike'a. Obecnie, inżynierowie marki pracują nad motocyklem z doładowaną, rzędową dwójką o pojemności 650cc. Motocykl, według Skinnera ma mieć niewobrażalne parametry:

" Pracujemy właśnie nad motocyklem o masie bliskiej 150 kg, z 170 konnym doładowanym Twin'em o pojemności 650! Gwarantuję wam, że będzie śmigał jak burza, a przy tym nadal będzie przyjazny dla środowiska, ze względu na niskie spalanie i znikomą emisję szkodliwych gazów "


Prawdopodobnie już w przyszłym roku, gama modelowa Nortona poszerzy się o co najmniej cztery motocykle. Jeśłi wszelkie plotki, rozgłaszane przez Nortona okażą się prawdziwe, Wielka Brytania zaraz obok Triumph'a będzie miała kolejnego, mocnego przeciwnika dla europejskiej i japońskiej konkurencji. A może to Triumph będzie obok Nortona? :) Z zaciekawieniem czekamy na kolejne informacje!