Nolan oraz X-lite w Inter Motors!

Nolan to ponad 40 lat doświadczenia oraz 49 tytułów Mistrza Świata wywalczonych przez zawodników startujących w kaskach Nolan i X-lite. Z kaskami Nolan i X-lite kojarzeni są między innymi: Carlos Checa, Marco Melandri, Chaz Davies czy Casey Stoner.

Markę Nolan uważamy za jedną z najsilniejszych na światowym rynku motocyklowym. Wieloletnia obecność Nolan nie tylko jako produktu, ale również jako synonimu jakości w opinii polskich motocyklistów odzwierciedla ogólnoświatową pozycję tego producenta - mówi Krzysztof Król, szef rynku motocyklowego w Inter Cars SA. - Dla wielu doświadczonych motocyklistów Nolan to świadomy wybór oznaczający najwyższą jakość i bezpieczeństwo o czym świadczy „100% Made in Italy”.

Nolan powstał w 1973 roku i do tej pory wyróżnia się tym, że siedziba firmy to jednocześnie zakład projektowy i produkcyjny mieszczący się we włoskim Bergamo. Na liniach produkcyjnych wytwarzane są wszystkie elementy kasków. Również tam odbywa się ich montaż i malowanie. 

Wieloletnią tradycją w produkcji kasków Nolan jest użycie rewolucyjnego materiału Lexan, uchodzącego za najbardziej wytrzymały wśród znanych poliwęglanów. Materiał Lexan i niebywała odporność, jaką on gwarantuje to znak rozpoznawczy kasków Nolan, dlatego pod koniec lat 90-tych firma rozwijając technologie związane z produkcją kasków z włókien węglowych zdecydowała się na utworzenie marki X-lite, która pozycjonowana jest w segmencie premium. Kaski X-lite również  w całości powstają w kompleksie projektowo-produkcyjnym w Bergamo. Trzecim mocnym punktem w ofercie Nolan Group są systemy komunikacji N-com. To niespotykane, ale pion rozwoju produktu odpowiadający za planowanie i projekt również mieści się w siedzibie głównej w Bergamo.

Czym się charakteryzują systemy N-com? Są doskonale zintegrowane ze skorupami kasków i oferują niespotykaną jakość dźwięku. Wszystko dzięki temu, że okablowanie i słuchawki nie są elementami dodatkowymi jak w uniwersalnych systemach, lecz mają swoje miejsce do montażu pomiędzy skorupą a wyściółką.