Najlepsze motocykle roku 2015? Omawiamy premiery!

Które motocykle zachwyciły nas najbardziej w ubiegłym roku? Rok 2015 obfitował w świetne premiery - które zachwyciły cały świat, w tym nas. Testy niektórych maszyn odbędą się dopiero w tym roku, więc wszystko jest jeszcze na gorąco! 

Najdroższa Honda ostatnich lat

Honda zaprezentowała model RC213V-S, którego produkcja jest mocno ograniczona a cena oscyluje w okolicach 870 000 zł! Silnik pochodzi rodem z maszyn Marqueza i Pedrosy z MotoGP, do tego dochodzi niska masa własna i bardzo zaawansowana elektronika. Mimo wszystko, mamy wrażenie, że Honda pokazała ten model zbyt szybko - za bardzo na siłę. Dlaczego? Pewnie dlatego, że chciała pokazać coś co będzie mogło się równać z nową R1M, Panigale 1299, Aprilią RSV4RF - a fireblade się do tego nie nadaje. 

Specjalna francuska wersja RC213V-S - zobacz koniecznie w odcinku! 

Pierwsza skrzynia automatyczna w Offroadzie

Tak, drugi ciekawy motocykl to także Honda - i jej nowa Africa Twina. Motocykl którego legenda jest starsza niż mamuty zamrożone w lodowcach. Jeździ po wszystkim, jeździ wszędzie i własnie pokazano jej nową wersję! 

Powrót z emerytury

V2 650ccm3 wraca do gry w tradycyjnej odsłonie! SV650 wraca - dostała nową piękną czarną ramę, spełnia najnowsze normy spalin, ma nieco więcej mocy, abs i świetny ekran. Czy to wystarczy aby dać odpór mocnej pozycji Yamahy z rodziny MT? 

Potworny transformers 

Yamaha pokazała właśnie MT-10. Ma silnik z nowej R1 i wygląda okropnie... bojowo! Czacha wygląda jakby ją wyciągnięto wprost w planu filmowego nowej części sagi o kosmicznych megabotach. Jak jeździ? Testy światowe dopiero się odbędą - ale z całą pewnością Yamaha chce dołączyć do grona mocarnych power nakedów. 

xCruiser

Ducati pokazało swoje nowe mroczne dziecię - xdiavela. Skoro zwykły diavel sprzedaje się świetnie, to dlaczego by nie uderzyć w segment bardziej kanapowy? Włosi jak pomyśleli tak zrobili, dodali do tego felgę z Audi R8 na tył motocykl i trochę go wydłużyli. Pytanie, czy świat cruiserów nie wystraszy się tak mrocznego charakteru? 

Nowa literka "R"

Kolejnym "nowym" motocyklem w gamie Ducati jest model Monster 1200R - najmocniejszy naked w rodzinie. Moc urosła do 160 KM i... to z grubsza tyle :)

GSX-S1000

Suzuki obiecało do 2020 roku wprowadzić 30 nowych modeli. Jednym z nich jest naked - GSX-S1000. Mocne podzespoły ze sportowego gsxr'a 1000 grają tutaj ważną rolę. Motocykl dysponuje mocą 140 KM i nie jest to totalnie szalona jednostka napędowa. Ale przy odpowiedniej strategii cenowej Suzuki może powalczyć z Z1000, CB1000R i Z1000SX/

Książę na wakacjach 

KTM pokazał nową wersję księcia - jest dłuższa, ma walizki i spore owiewki. Moc ograniczono o 7 KM a całość nazwano GT. Najbardziej pomarańczowy turystyk na rynku! 

Duża walka w małych pojemnościach 

Ten rynek robi się coraz bardziej oblegany przez producentów - nam się to podoba, bo małe pojemności potrafią dać sporo frajdy a ich użyteczność stoi na wysokim poziomie. BMW spróbuje zawalczyć o klientów swoim G310R a Yamaha wprowadziła MT-3! 

 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności