Najciekawsze wydarzenia motocyklowe w 2015 roku!

Wzloty i upadki, odważne motocykle i ciekawe patenty - czyli wydarzenia motocyklowe które zainteresowały nas najbardziej. 

Dakar 2015

Największa, najsławniejsza i najtrudniejsza impreza offroadowa na świecie. Dakar to marzenie i szczyt osiągnięć każdego rajdowca, niezwykle wyczerpujący wyścig. Polacy w 2015 poznali zarówno smak żałoby jak i zwycięstwa. Na trasie poniósł śmierć Michał Hernik - 39 letni krakowianin. Klasyfikację quadów wygrał Rafał Sonik, a na 3 miejscu zameldował się Hołowczyc

MotoGP 2015

Walka starego i nowego mistrza do samego końca. Rossi zaliczył najlepszy sezon od wielu lat i do samego końca walczył o zdobycie tytułu mistrzowskiego. W garażach teamu yamahy movistar aż wrzało od napięcia pomiędzy nim a Lorenzo. Ostatecznie jednak zwycięstwo przypadło Lorenzo. 

LRP

Polska ekipa która ma zamiar wystartować w wyczerpujących rundach wyścigów Endurance - trzymamy kciuki! 

Polskie podwórko 

Wbrew pozorom oraz braku informacji w mediach - u nas też się dzieje. Paweł Szkopek pozamiatał w klasie superbike 1000, superstock 1000 to zwycięstwo Michała Fili. W klasach 600 byli to odpowiednio: Sebastian Zieliński w klasie supersport oraz Adrian Pasek w klasie superstock. 

UK - rząd wie co robi! 

Rząd w UK wsparł finansowo Nortona, brytyjską markę motocyklową - która ma zamiar zbudować supersportowy motocyklowy o mocy ponad 200KM mogący powalczyć bezpośrednio z Ducati Panigale 1299. To są nazywa dobry rząd! 

EBR - czy będzie jeszcze powrót? 

EBR po raz kolejny zostało wystawione na licytację. Erick Buell zapowiada, że ponownie powstanie z popiołów, ale szanse na odrodzenie coraz bardziej się oddalają. 

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności