MotoTrendy 2017 - na co czekamy?

Pod koniec listopada uczestniczyliśmy w dniu prasowym na Moto Trendach organizowanych co roku przez Inter Motors. To właśnie w takie dni następuje podsumowanie sezonu, przemyślenia i przygotowania do kolejnego pracowitego roku. 

Inter Motors zanotowało dwucyfrowy wzrost sprzedaży, co dobrze nam wróży - rynek się rozrasta, a coraz większa liczba osób zauważa potrzebę jeżdżenia w ciuchach motocyklowych z protektorami. Mamy cichą nadzieję, że jest w tym także odrobina naszej zasługi :)

Kaski

Najpopularniejszą marką kasków w Inter Motors jest Shark. Mogliśmy oglądnąć nowe modele z gamy tego francuskiego producenta, który od roku współpracuje z Lorenzo. Shark Skwal - z ulepszonym (wreszcie!) wizjerem, oglądaliśmy następce słynnego S600 a także totalną nowość - Shark Spartan. 

Ma to być połączenie Speed-R'a i Vision-R. Kask z włókna szklanego (opcjonalnie carbonu), ze sportową wentylacją, zapięciem DD i bledną. Shark zastosował w nim także nowe wykończenie zewnętrzne, które ma wyeliminować szumy wokół wizjera. 

Oprócz tego naszą uwagę zwróciły sportowe garnki X-lite (tutaj zaświeciły się oczy Danielowi), szosowe Nolany oraz budżetowe Ispido - nieco ponad 300 stówki za kask z włókna szklanego? Tak wiemy, że to tylko jedna warstwa, ale to zupełnie inny materiał niż plastik. 

Ixon

Ixon to także marka pochodząca z kraju, gdzie ludzie jeżdżą peugeot'ami. Nam się najbardziej kojarzy z odzieżą sportową, ale od nadchodzącego sezonu pojawi się coraz więcej odzieży szosowej - m.in. Skórzano-tekstylna kurtka motocyklowa. Połączenie wygody i bezpieczeństwa? Możliwe, że tak. Spróbujemy to sprawdzić. 

Równie interesujące są nowe kombinezony sportowe Ixona, które są nieco tańsze i otrzymały pełen certyfikat CE na cały produkt. 

Macna

Macna to z kolei typowo turystyczna odzież motocyklowa, która nadal rozwija swoją linię odzieży dla obieżyświatów. Jednocześnie pojawia się coraz więcej rozwiązań skierowanych do użytkowników nakedów, a naszą uwagę zwróciły także sportowe skóry (a jakże!). Macna ma w swojej ofercie także podgrzewane rękawice Atom.

Adrenaline

Marka, którą kojarzymy z budżetowych ciuchów rozwija się coraz bardziej, aby zainteresować także nieco bardziej wymagających bikerów. Przyszłoroczna kolekcja obejmie ponad 20 zupełnie nowych modeli. Mieliśmy okazję zobaczyć nowe kombinezony sportowe (cena ok 1700zł), turystyczny zestaw kameleon - który posiada wymienne elementy w zestawie i w prosty sposób z zupełnie czarnego stroju, możemy stać się jaskrawi, a także sportową tekstylną kurtkę z garbem w mocno kontrastujących ze sobą barwach.

Alpinestars

To chyba najbardziej pożądana przez większość z nas Włoska marka. Tradycyjnie w przyszłym roku pojawi się kilka zupełnie nowych modeli, kilka zostanie odświeżonych. Nas najbardziej zainteresowały modele z poduszką powietrzną. Technologia testowana w motogp trafia wreszcie na ulice, ale jak to bywa z nowinkami, tanio nie będzie. Poduszka powietrzna będzie pasowała do 5 kurtek, będzie więc wybór z odzieży sportowej, tekstylnej a także damskiej. Koszt samej poduszki powietrznej to 5000zł. Ceny kurtek do których będzie można zamontować taki bajer będą oscylowały w graniach 2000-5000 zł.

Offroad & Akcesoria i części

Inter Motors zamierza odważniej wejść także w sekcję offroadową. Tutaj w odzieżówce prym nadal wiedzie alpienstars, ale nie zabraknie takich marek jak Shark, fly, falco. Zresztą offroad to nie tylko ubrania, IM chce rozwijać także swój dział z akcesoriami i częściami. Co ważne, części do motocykli będzie można zamawiać także w punktach inter cars, których jest w Polsce ponad 200.

Michelin - to marką którą zna każdy, a która powróciła do motogp w 2016 roku. Od przyszłego sezonu IM zostanie oficjalnym importerem opon tego producenta w Polsce, co oznacza ich większą dostępność w tych salonach i być może trochę lepszą cenę. W oczy rzuciły nam się także takie bajery jak zawieszenie Ohlinsa, akcesoria Ofxroda czy bagaże Givi.

Rok 2017 już za kilka miesięcy stanie się faktem i coś nam mówi, że będzie się dużo działo!