Motor Show 2016 Wrażenia

Motor Show to ogromna impreza motoryzacyjna, która odbywa się co roku w sercu wielkopolski - Poznaniu. Rok wcześniej na imprezę zjechało się ponad 100 000 osób, co było nowym rekordem - wydaje się, że w tym roku będzie jeszcze więcej!

Motor Show - największa w Polsce impreza motoryzacyjna, która odbywa się co roku w sercu Wielkopolski - Poznaniu. Rok wcześniej na imprezę zjechało się ponad 100 000 osób, co było nowym rekordem - wydaje się, że w tym roku będzie jeszcze więcej! 

Ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających nie dziwi, jeśli tylko zapoznamy się z listą wystawców i przewidzianych atrakcji. W jednym miejscu można obejrzeć premiery ze świata samochodów i motocykli, trucki, kampery, customy, nowe akcesoria, technologie i pokazy. Nas oczywiście najbardziej zainteresowały jednoślady. 

Największa ekipa

Jak zwykle największe i najciekawsze stoiska zaprezentowały najpopularniejsze brandy - Yamaha, BMW, Ducati oraz grupa MotoItalia - nie zabrakło też istotnego polskiego smaczku w postaci sporych stoisk Junaka oraz Rometa. 

Małe BMW

Bawarska firma pokazała całą rodzinę GS, która nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Z tyłu ukryte były sportowe modele S1000RR i S1000R, a po środku szosowe modele. Nas zainteresowały premiery - czyli R nineT w wersji custom (której nawet wloty powietrza robiły wrażenia) oraz G310. Dla BMW jest to pierwszy krok w segmencie mniejszych pojemności. G310 sprawia bardzo pozytywne wrażenie - motocykla wygląda solidnie, ma dobre heble (z przodu zacisk radialny) i zawieszenie. Silnik G310 jest słabszy niż np. w nowej MT-03, za to BMW jest lżejszy od konkurenta aż o 10kg. Będzie ciekawie!

Witaj w rodzinie 

Yamaha pokazała całą swoją flotę, natomiast wszystkich interesowały nowe modele z serii MT, czyli MT-03 i MT-10. Nowa dziesiątka jest tak samo brzydka jak na zdjęciach, jednak w tej brzydocie tkwi jakiś urok. Mamy nadzieję na inne malowanie tego transformersa i czekamy na pierwsze jazdy próbne. MT-03 chociaż była już pokazywana w Polsce, to po raz pierwszy znalazła się na podwyższeniu. Tutaj niestety można dostrzec budżetowy charakter tego sprzętu, szczególnie w plastikach i podnóżkach czy zawieszeniu. Design choć ciekawy, nie powala tak bardzo jak chociażby MT-125. Ciekawy silnik to mocny argument, ale czy zrekompensuje resztę? 

Ducati

Nowe Ducati XDiavel dostało swoje własne stoisko i bardzo dobrze! Ten napędzany pasem czarny potwór z felgą od R8 robi piekielne wrażenie - czujemy, że mógłby straszyć małe dzieci wieczorami. Oprócz tego pojawił się nowy Monster 1200R, Panigale 959

125 cm³ jest wszędzie

Junak zaprezentował całą gamę motocykli - nas zainteresował nowy M11 Cafe, który wygląda po prostu świetnie jak na tak małą klasę pojemnościową. Oprócz tego oglądaliśmy także CR125 oraz RS125PRO. 

Romet pokazał nowego, czarnego i błyszczącego RCR125, Classica 400 wraz z wózkiem bocznym oraz model stylizowany na Cafe racera, który wyjdzie w 2017 roku - ma już spełniać nowe normy emisji spalin oraz posiadać wtrysk paliwa. 

Benda

Nowa marka, która faktycznie istnieje już kilka lat w Polsce. Mimo, że jest nieznana ma całkiem wysokie ceny - jednak gdy bliżej je oglądniemy - zszokują nas komponenty, zawias USD z regulacją z przodu, 2 tarcze i radialne zaciski. Do tego motocykle brzmią jak na tak niską pojemność całkiem nieźle. Spróbujemy dorwać jakieś testówki i opisać je szerzej. 

Motobanda

Jednym z obowiązkowych punktów dla każdego motocyklisty jest stoisko... Motobandy! Odwiedziła nas już masa osób, co ogromnie nas cieszy :) Pod namiotem zagościli także świetni ludzi z ApexClan i ich torowe motocykle. Pochylona pod kątem 45º R6, na której można było zrobić sobie zdjęcie przyciągała tłumy, a torowy GSX-R w barwach MB także skupiał uwagę. Po raz pierwszy na targach pojawiła się nasza DRZ400SM, która specjalnie na tę okazję została obklejona przez ApexClan. 

Supermoto

Supermoto to temat który nas ostatnio strasznie jara i tak - dołączył do nas Mieddes #39, zawodnik klasy C2. Jest z nami na Motor Show ze swoim motocyklem, daje pokazy i opowiada o zawodach. Jest naprawdę ciekawie, więc kto może niech wpada!