MotoGP Qatar 2015!

Trzech Hiszpanów na podium MotoGP nikogo by nie zdziwiło ale trzech Włochów!

Valentino Rossi, Andrea Dovizioso oraz Andrea Iannone. To właśnie ta trójka stanęła na podium wyścigu w Katarze. Dwójka zawodników Ducati na zupełnie odmienionym, piekielnie szybkim Desmosedici GP15  -  była stawiana w roli czarnych koni tego sezonu. Już pierwszy wyścig pokazał jakich postępów dokonał Gigi Dall'Igna, szef Ducati Corse.

Andrea Dovizioso wywalczył pole position i wraz z Crazy Joe, wystrzelił na czoło stawki tuż po starcie. Startujący z 3 pozycji, obrońca mistrzowskiego tytułu Marc Marquez popełnił fatalny błąd już na początku pierwszego okrążenia. W gąszczu zawodników przesadził z hamowaniem, odprostował motocykl i wyleciał poza tor. Na jego szczęście Katarczycy nie oszczędzali asfaltu na poboczach co pozwoliło Hiszpanowi wrócić do gry na szarym końcu stawki. MM93 lubi takie zabawy, jednak tym razem nie zdołał wrócić do waliki o podium. Przebił się przez całą stawkę, pozostawiają przed sobą jedynie fabrycznych zawodników Ducati i Yamahy.

Walcząca w czubie trójka Włochów oraz Hiszpan Jorge Lorenzo, biła się o każdy metra asfaltu niczym zawodnicy Moto3. Początkowo Jorge Lorenzo gnębił Doviego pozostawiając go nawet za swoimi plecami na kilka okrążeń. Ostatecznie Por Fuera zgubił jednak tempo zostawiają miejsce Rossiemu, który z wielkim  trudem odpychał ataki Doviego na prostej startowej. Przyspieszenie nowego Ducata jest wręcz niewiarygodne! Doktor tylko dzięki nieco lepszemu wyjściu na ostatnią prostą utrzymał pierwsza pozycje. Mimo że Rossi dobrze zna smak zwycięstw, jego radość z triumfu nie miała końca.

Moto2 oraz Moto3

W klasie Moto2 podium też było sporym zaskoczeniem. Zabrakło na nim obrońcy tytułu Tito Rabata, oraz jednego z głównych pretendentów Sama Lowesa. Obaj zakończyli wyścig na poboczu, robiąc tym samym miejsce na podium dla Jonasa Folgera, XavieraSimeona oraz Thomasa Luthiego. W Moto3 podium zgarnęli Alexis Masbou, Enea Bastianini oraz Dany Kent. Szanse na podium miał również świetnie rokujący debiutant Fabio Quartararo. Wyleciał jednak z czołówki na ostatnim okrążeniu, kończąc wyścig na 7 pozycji.

Na zawodników MotoGP czekają już kibice w Teksasie. Jest to jeden z ulubionych torów Marca Marqueza, czy młody mistrz wróci na podium?