MotoGP: Marquez wraca do formy na Sachsenring. Honda dominuje!

Weekendowe ściganie na niemieckim torze Sachsenring, ewidentnie układało się pod dyktando Marca Marqueza. Obrońca tytułu mistrzowskiego zdominował treningi co przełożyło się na świetny wynik w kwalifikacjach. Startując z pole position Marquez pewnie sięgnął po 6 w swojej karierze zwycięstwo na Sachsenringu. Podium uzupełnił drugi as Repsol Hondy, Dani Pedrosa. Ostatni na pudle zameldował się lider klasyfikacji generalnej Valentino Rossi.

Początek wyścigu wskazywał jednak na zupełnie inną kolejność na podium.

Startujący z 3 pola Jorge Lorenzo, świetnie wystartował i w swoim stylu jadąc widowisko po zewnętrznej objechał rywali obejmując prowadzenie. Asymetryczna opona zamontowana w motocyklu Lorenzo dawała mu sporą przewagę na początku wyścigu. Jednak już po kilku okrążeniach, kiedy Marquez rozgrzał optymalnie twarde opony w swoim motocyklu, wyprzedził Jorge a w ślad za nim ruszył Rossi i Pedrosa. MM93 dość szybko odskoczył, i ze sporą przewagą dojechał do mety. Bój o 2 miejsce rozegrany pomiędzy Rossim a Pedrosą odbył się na dystansie 16 okrążenia. Rossi który sporo ryzykował przebijając się z 6 pola startowego przed Lorenzo, nie kusił już losu i zadowolił się 3 miejscem. Dla Doktora najważniejsze było dojechanie do mety przed Lorenzo i to mu się udało.

Z pewność w dobrych humorach wakacyjnej przerwy nie rozpocznie Scott Reading, który upadł już na pierwszy okrążeniu. Jego los w dalszej części rywalizacji podzielił Andrea Dovizioso.

W Moto 2 świetny wyścig pojechał Johann Zarco. Francuz imponuje formą w tym sezonie i było to widać w tym wyścigu. Przewodził on stawce przez większość dystansu, co negatywnie odbiło się na kondycji jego opon. Pod koniec zmagań nie był w stanie utrzymać tempa i stracił prowadzenie na rzecz Xaviera Simeona. Trzeci na mecie pojawił się Alex Rins. Rewelacyjny debiutant skorzystał na błędzie Morbidellego, który stracił przyczepność przedniego koła i w widowiskowy sposób ściągnął z toru obrońcę tytułu Esteve Rabata.

Ku uciesze niemieckich kibiców w wyścigu Moto 3 tempo nadawała ekipa Leopard Racing. Liderujący w tabeli Danny Kent pewnie sięgnął po zwycięstwo przed Efrenem Vazquezem. Trzeci był Enea Bastianini.

Wyścig na Sachsenringu wyznacza połowę sezonu. Zawodnicy mają 4 tygodnie wakacji na odpoczynek i wyleczenie kontuzji. Po przerwie zawitamy do Indianapolis, gdzie Hondy z pewnością znowu będą bardzo mocne.