Mieddes #39

Mateusz Otręba - Mieddes #39

Życiowa mądrość mówi, żeby znaleźć w życiu to co się lubi robić, a potem robić to najlepiej jak się potrafi. Prawda jest taka, że niektórzy wcale nie muszą szukać. Mateusz "Mieddes #39" pochodzi z niewielkiej miejscowości na Górnym Śląsku - z Goczałkowic-Zdrój. Zalesione tereny poprzecinane siecią dobrego asfaltu - dobre miejsce na rozwijanie pasji do motocykli. Mieddes interesował się nimi od dziecka. Zaczynał od motorynek, później rozwijał szaleńcze prędkości na motorowerach. Dalej były "ścigi" - z sentymentem wspomina Hondę 954. Ale ciągle szukał dyscypliny, w której mógłby się najpełniej realizować.

Chłopak znikąd osiągający sukcesy na torze - to nie bajka! Poznajcie Mieddesa #39!

Przygoda z wyścigami zaczęła się od amatorskich startów w Cieszynie, potem były wyjazdy na tory ze znajomymi. Najbardziej jednak kręciło Mieddesa supermoto. Jego celem stał się start w pełnoprawnych zawodach i rywalizacja z najlepszymi. Marzenie nabrało kształtu w październiku 2014, kiedy to kupił Hondę CRF450 i postanowił przebudować motocykl na supermoto. Wtedy zaczęła się prawdziwa jazda! Od tamtego czasu często można go spotkać na torze MX Dąbrowa Górnicza, Szopienice, gdzie trenuje jazdę w terenie. Zdarzają się też dalsze treningi na torze w Starym Kisielinie, albo Radomiu.

Wymagające treningi, wyrzeczenia, koszty - cena marzeń, o które warto walczyć!

Pierwszy start w oficjalnych zawodach uświadomił Mateuszowi, że posiada potencjał i powinien go wykorzystać. Prawdziwą satysfakcja? Poczucie dumy? To się właśnie czuje, gdy staje się jasne, że "chłopak znikąd" może osiągnąć coś wyjątkowego. I motobanda chce takie marzenia wspierać.

2014r

  • I miejsce w konkursie jazdy zręcznościowej na czas Cieszyn (motocykl sportowy)
  • VI miejsce w amatorski wyścigu o błękitną wstęgę Olzy Cieszyn (motocykl sportowy)

2015r

  • I miejsce w konkursie jazdy zręcznościowej na czas Cieszyn (supermoto)
  • I miejsce w pierwszej rundzie Pucharu Polski Supermoto- klasa amator
  • finalistą konkursu Castrol #bethe 1
  • VI miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Supermoto klasa C2. Do miejsca na podium zabrakło zaledwie 4 punktów.

 


Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności