MB.News - Motor Show 2016 Video

Motor Show - największa w Polsce impreza motoryzacyjna, która odbywa się co roku w sercu Wielkopolski - Poznaniu. W tym roku imprezę odwiedziło ponad 133 000 osób co jest nowym rekordem! 

Ogromne zainteresowanie ze strony zwiedzających nie dziwi, jeśli tylko zapoznamy się z listą wystawców i przewidzianych atrakcji. W jednym miejscu można obejrzeć premiery ze świata samochodów i motocykli, trucki, kampery, customy, nowe akcesoria, technologie i pokazy. Nas oczywiście najbardziej zainteresowały jednoślady. 

Małe BMW

Bawarska firma pokazała całą rodzinę GS, która nadal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Z tyłu ukryte były sportowe modele S1000RR i S1000R, a po środku szosowe modele. Nas zainteresowały premiery - czyli R nineT w wersji custom (której nawet wloty powietrza robiły wrażenia) oraz G310. Dla BMW jest to pierwszy krok w segmencie mniejszych pojemności. G310 sprawia bardzo pozytywne wrażenie - motocykla wygląda solidnie, ma dobre heble (z przodu zacisk radialny) i zawieszenie. Silnik G310 jest słabszy niż np. w nowej MT-03, za to BMW jest lżejszy od konkurenta aż o 10kg. Cena nie jest jeszcze oficjalna, ale ma wynosić ok 21-22.000zł, czyli zostanie nawiązana bezpośrednia walka z resztą segmentu. 

Witaj w rodzinie 

Yamaha pokazała całą swoją flotę, natomiast wszystkich interesowały nowe modele z serii MT, czyli MT-03 i MT-10. Nowa dziesiątka jest tak samo brzydka jak na zdjęciach, jednak w tej brzydocie tkwi jakiś urok. Mamy nadzieję na inne malowanie tego transformersa i czekamy na pierwsze jazdy próbne. MT-03 chociaż była już pokazywana w Polsce, to po raz pierwszy znalazła się na podwyższeniu. Tutaj niestety można dostrzec budżetowy charakter tego sprzętu, szczególnie w plastikach i podnóżkach czy zawieszeniu. Design choć ciekawy, nie powala tak bardzo jak chociażby MT-125. Ciekawy silnik to mocny argument, ale czy zrekompensuje resztę? 

Ducati

Nowe Ducati XDiavel dostało swoje własne stoisko i bardzo dobrze! Ten napędzany pasem czarny potwór z felgą od R8 robi piekielne wrażenie - czujemy, że mógłby straszyć małe dzieci wieczorami. Oprócz tego pojawił się nowy Monster 1200R,Panigale 959

125 cm³ jest wszędzie

Motocykle tej klasy także cieszą się niemałą popularnością, było ich na tyle dużo - że postanowiliśmy o nich zrobić osobny materiał. Nie zabraknie w nim takich marek jak Junak, Romet, Zipp, Benda, Yamaha czy KTM. 

Motobanda

Jednym z obowiązkowych punktów dla każdego motocyklisty jest stoisko... Motobandy! Odwiedziła nas już masa osób, co ogromnie nas cieszy :) Pod namiotem zagościli także świetni ludzi z ApexClan i ich torowe motocykle. Pochylona pod kątem 45º R6, na której można było zrobić sobie zdjęcie przyciągała tłumy, a torowy GSX-R w barwach MB także skupiał uwagę. Po raz pierwszy na targach pojawiła się nasza DRZ400SM, która specjalnie na tę okazję została obklejona przez ApexClan. 

Supermoto to temat który nas ostatnio strasznie jara i tak - dołączył do nas Mieddes #39, zawodnik klasy C2. Był z nami na Motor Show ze swoim motocyklem, dawał pokazy i opowiadał o zawodach.

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności