KTM 800 Duke? Bardzo możliwe - szpiegowskie zdjęcia!

Czy uchwycony na szpiegowskich zdjęciach motocykl to nowy model Duka? KTM milczy, ale obserwacja faktycznie nie pozostawia złudzeń!

Kiedy Super Duke to za duże szaleństwo...

Duke posiada godną reprezentację wśród mniejszych pojemności: 125 i 390. Problem pojawiał się przy przesiadce z KTM 690 Duke na coś mocniejszego. Jedyną opcją wśród nakedów pozostaje jest póki co KTM 1290 Super Duke. A jest to motocykl, który może odstraszać swoją brutalną mocą. Jest zrozumiałe, że KTM będzie chciał wypełnić lukę w swojej ofercie motocykli.

... Pomarańczowi mają rozwiązanie!

Alternatywą powinien stać się Duke z silnikiem 800. Taki właśnie średniej pojemności motocykl został uchwycony w czasie testowej jazdy. O tym, że najprawdopodobniej mamy do czynienia z Dukiem świadczy lampa, kratownicowa rama i kompaktowy silnik. I to, że został przyłapany w pobliżu zakładu KTM'a ; )

Jakość, technologia, marketing

Najważniejsza różnica w stosunku do 690 to widlasta dwójka zamiast singla. Wykończenie świadczy, że jest to jeszcze prototyp. Przed inżynierami jeszcze sporo pracy. Znając przywiązanie KTM'a do wysokiej jakości można spodziewać się, że 800'ka wyznaczy wysoki poziom chociażby dla BMW. Na bazie silnika i ramy powstaną zapewne również modele 800 Duke R, 800 Adventure, oraz 800 GT.

Warto przypomnieć, że KTM to obecnie najszybciej rozwijająca się marka motocyklowa na świecie (przeczytaj)