Koniec Dakaru, Polacy na podium!

Po raz pierwszy w historii Dakaru - mamy pierwszej miejsce!

Historyczny dzień w historii polskich wyścigów. Rafał Sonik jako PIERWSZY Polak wygrał Rajd Dakar!

I to z ogromną przewagą sięgającą 3 godzin nad drugim w klasyfikacji generalnej. Do takiego wyniku przyczynił się fakt, iż dwoje największych rywali Sonika musiało się wycofać, jednak nic nie zmienia faktu - że uzyskanie takiego wyniku, było morderczym wysiłkiem!

Rafał w sobotę spokojnie dojechał na metę jako 5 zawodnik, jednak zebrana wcześniej przewaga w klasyfikacji generalnej, pozwoliła mu na spokojne zwycięstwo w rajdzie.

Hołowczyc dowozi 3 miejsce na metę Dakaru!

Polski kierowca ukończył najtrudniejszy rajd na świecie na podium, zajmując trzecie miejsce. To nie tylko najlepszy rezultat w jego karierze, ale przede wszystkim pokonanie słabości i spełnienia największego marzenia. Wygrał Katartczyk, Nasser All-Attiyah.

Motocykle

Kuba Przygoński, który pauzował przez pięć miesięcy po wypadku w Abu Dhabi Desert Challenge, ukończył swój szósty Dakar na 18 miejscu i jako jedyny polski motocyklista dotarł do mety. Wypowiedź Kuby z mety ostatniego odcinka:

„Wielka ulga, szczęście, wszystko razem. Ostatni odcinek miał być łatwy, ale niestety spadł deszcz i organizator musiał odwołać ostatnią część odcinka. Na początku zawodów miałem problemy, ale z dnia na dzień coraz lepiej mi się jechało. Bardzo cieszę się, że jestem na mecie. To był wyjątkowo trudny rajd. Swój medal chciałbym dedykować zmarłemu motocykliście Michałowi Hernikowi.”