Koniec Dakaru, Polacy na podium!

Po raz pierwszy w historii Dakaru - mamy pierwszej miejsce!

Historyczny dzień w historii polskich wyścigów. Rafał Sonik jako PIERWSZY Polak wygrał Rajd Dakar!

I to z ogromną przewagą sięgającą 3 godzin nad drugim w klasyfikacji generalnej. Do takiego wyniku przyczynił się fakt, iż dwoje największych rywali Sonika musiało się wycofać, jednak nic nie zmienia faktu - że uzyskanie takiego wyniku, było morderczym wysiłkiem!

Rafał w sobotę spokojnie dojechał na metę jako 5 zawodnik, jednak zebrana wcześniej przewaga w klasyfikacji generalnej, pozwoliła mu na spokojne zwycięstwo w rajdzie.

Hołowczyc dowozi 3 miejsce na metę Dakaru!

Polski kierowca ukończył najtrudniejszy rajd na świecie na podium, zajmując trzecie miejsce. To nie tylko najlepszy rezultat w jego karierze, ale przede wszystkim pokonanie słabości i spełnienia największego marzenia. Wygrał Katartczyk, Nasser All-Attiyah.

Motocykle

Kuba Przygoński, który pauzował przez pięć miesięcy po wypadku w Abu Dhabi Desert Challenge, ukończył swój szósty Dakar na 18 miejscu i jako jedyny polski motocyklista dotarł do mety. Wypowiedź Kuby z mety ostatniego odcinka:

„Wielka ulga, szczęście, wszystko razem. Ostatni odcinek miał być łatwy, ale niestety spadł deszcz i organizator musiał odwołać ostatnią część odcinka. Na początku zawodów miałem problemy, ale z dnia na dzień coraz lepiej mi się jechało. Bardzo cieszę się, że jestem na mecie. To był wyjątkowo trudny rajd. Swój medal chciałbym dedykować zmarłemu motocykliście Michałowi Hernikowi.”

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności