Junak prezentuje nowości na rok 2016!


Na targach Kielce Moto-Expo miały miejsce premiery kliku modeli motocykli klasy 125. Przyjrzeliśmy się nowościom zaprezentowanym przez Junaka. Poza Junakiem M12, którego test mogliście u nas niedawno oglądać, polska firma przygotowała jeszcze dwa nowe modele na 2016 roku.


Pierwszy z nowych modeli - Junak Cafe 125 to przede wszystkim świetnie wyglądający motocykl dla miłośników stylistyki retro i customów. Do stylu cafe nawiązuje bak w kształcie łezki, gruba kanapa, szprychowe koła, lampa z metalową osłoną i tarcza na boku, na której może znaleźć się np. numer. Do tego intrygująca kolorystyka i miłe dla oka detale, jak nazwa Junak na kierownicy, kanapie, czy złoty napis na baku. Pod względem stylu motocykl śmiało może stawać w szranki z swoim konkurentem - Ogarem Caffe 125 od Rometa.  Moc motocykla - 14.5 KM pozwala cieszyć się jego stylem osobom posiadającym prawo jazdy kategorii B. Cieszy tylne zawieszenie z centralnym amortyzatorem - rzecz którą nie tak łatwo znaleźć w tej klasie motocyklach.

Druga z propozycji to pewne zaskoczenie - Junak S250 to najprawdziwszy naked bike z silnikiem o pojemności 250 cm³. Motocykl standardowo wyposażony jest we wtrysk paliwa, co w połączeniu z większą pojemnością czyni go motocyklem prestiżowym w całej ofercie firmy. Kokpit jest w pełni elektroniczny, przypominający trochę ten w Yamaha MT-07. Na przednim kole zamontowano budzącą zaufanie sporą tarczę hamulcową, a sportowe zawieszenie ma zapewnić stabilności w czasie jazdy z wyższymi prędkościami. Z racji swojej mocy Junak S250 propozycja dla motocyklistów z prawem jazdy kategorii A2.