Jonathan Rea na Kawasaki ZX-10R zdobywa mistrzostwo w serii WorldSBK!

3. w historii tytuł mistrzowski dla Kawasaki!


Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) uzyskał na swojej Kawasaki ZX-10R czwartą pozycję w hiszpańskiej rundzie i zwyciężył w klasyfikacji generalnej serii World Superbike!

Rea zapewnił sobie tytuł mistrzowski jeszcze przed zakończeniem sezonu. Swoje pierwsze zwycięstwo w tej serii odniósł 27 listopada 2014 na torze MotorLand w Aragonii. W tym sezonie odniósł 12 zwycięstw i 20. krotnie stał na podium. Jak na złość najgorszą pozycję zajął w ostatnim wyścigu, w Jerez - w trakcie Pirelli Spanish Round. Do końca tegorocznej serii pozostały jeszcze wyścigi we Francji i w Katarze.

"To niesamowite uczucie. To nagroda za ciężką pracę przez większość sezonu. Dziękuję mojemu zespołowi i rodzinie. To niesamowite osiągnąć marzenie, o którym śniło się w dzieciństwie" - mówił rozentuzjazmowany zawodnik po ukończeniu wyścigu.

"To niesamowite osiągnąć marzenie, o którym śniło się w dzieciństwie" - Jonathan Rea

Od czasu powstania serii WorldSBK po raz trzeci tytuł mistrza trafił do zawodnika jeżdżącego motocyklem Kawasaki. Pierwszym był Amerykanin Scott Russel w 1993, kolejny był Tom Sykes w 2003 roku. Jonathan Rea jest też piątym Brytyjczykiem, do którego trafił tytuł mistrzowski. Kawasaki ma okazję uczcić zwycięstwo nowym modelem ZX-10R, którego premiera prawdopodobnie nastąpi w przyszłym tygodniu.

Jonathan Rea pochodzi z Ballymena, z Irlandii Północnej. Od sześciu sezonów brał udział w wyścigach WorldSBK. W ostatnim sezonie zajął 3. pozycję. Obecnie zamieszkuje na Wyspach Man, gdzie spełnia się jako rider, mąż i ojciec.