Isle of Man TT i jazda ze średnią prędkością 214 km/h

Video, które pozostanie w pamięci każdemu fanowi ostrej jazdy motocyklem. Drugie okrążenie wyścigu superbików. Za kierownicą BMW S1000RR Michael Dunlop - wielokrotny zwycięzca Isle of Man TT w klasie Superbike, Superstock i Supersport.

W miniony weekend Michael Dunlop ustanowił absolutny rekord okrążenia na Isle of Man TT. Całą trasę pokonał w niespełna 17 minut. Średnia prędkość na całej długości wynosił 214 km/h - a konkretnie 133.393 mph. Robi wrażenie? Jako punkt odniesienia dodajmy, że tryumfujący w klasie Superstock Hutchinson uzyskał zaledwie 133.098 mph. Nie przeszkadza to oczywiście całemu internetowi piać w zachwycie nad wyczynem Dunlopa...

Wybaczcie sceptycyzm - po prostu każde video z IoMTT robi tak czy siak piorunujące wrażenie. Podobnie jest w przypadku tego dokumentującego dokonanie Dunlopa.

Druga refleksja wiąże się z tym, że jak się zdaje, na Isle of Man TT tak naprawdę nikogo nie interesują wyniki na podium.

Ważne zaś są: po pierwsze - nagrania z jazdy, po drugie - ofiary śmiertelne. W tym roku tragiczny bilans został powiększony o dwie śmierci w ciągu jednego dnia. Śmiertelna ofiara nr 249 to kierujący sidecarem mieszkaniec Isle of Man - Dwight Beare (27.). Jego współpracownik w pojeździe trafił do szpitala z kontuzją kostki. Zaś śmiertelna ofiara nr 250 to 50-letni Paul Shoeshmith, który rozbił się podczas treningu Superbike na najszybszym odcinku trasy - Sulby Straight. Niech spoczywają w pokoju...

Tyle w temacie Isle of Man TT.