Honda CBR600RR zniknie z Europy!

Jak podaje MCN - Honda z końcem roku wycofa ze swoich salonów kultowy model CBR 600RR. Model, który obecny był na rynku przez 30 lat odchodzi... i co gorsza, nie zapowiada się na jego kontynuację! 

Powodów takiego wypadku zdarzeń jest kilka. Za fakt, że RR'ka zniknie z europy odpowiadają coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin EURO4, które wchodzą w życie wraz ze styczniem 2017 roku. To zabiło już kilka świetnych motocykli, dosięgnęło także Hondę CBR. 

Innym ważnym faktem jest także koszt projektowania i produkcji supersportów klasy 600ccm - są one bardzo wysokie i mocno zbliżone do kosztów klasy 1000ccm. Dodając do tego fakt, znacznie niższej ceny, a więc zarobku - nie wróży to nic dobrego. 

Niestety ogromny spadek popularności tej klasy, a więc niska sprzedaż nowych modeli to gwóźdź do trumny sportowej klasy 600 w Europie. Nie dziwi więc fakt, że Honda zamierza zrezygnować z tego modelu i zająć się rozwijaniem lepiej sprzedających się modeli. Czarne chmury wiszą także nad innymi popularnymi seriami, m.in. GSX-R 600, R6 i ZX6R. 

Na pocieszenie informacja - poza Europą, przez pewien czas będzie dostępny jeszcze obecny model CBR 600RR.