Enigmatyczne teasery Ducati - czego możemy się spodziewać?

Styl, gracja, przywiązanie do tradycji i zasad - wszystko to widzę, gdy tylko ktoś wspomina o kraju leżącym na Półwyspie Apenińskim. Kiedy słyszę szczęk i stukot suchego sprzęgła, od razu w mojej głowie pojawia się obraz jednośladu marki Ducati. A jeśli mówimy już o tej marce, ostatnio na oficjalnych stronach producenta pojawiły się trzy teasery dające nam przedsmak tego, co zobaczymy na tegorocznych targach EICMA 2015, które rozpoczynają się 16 listopada w Mediolanie.

Rozmiłowany w L-twinach producent zapowiada nimi nadejście nowego modelu. Na pewno będzie on wielką niespodzianką. Tytuły teaserów „This is Black”, „This is X” i”This is Style” – tak Włosi opisują swoje nowe motocykle. Zapowiedzi mogą odnosić się do nowego Ducati Diavel Carbon. Czerń kojarząca się z węglem, tutaj w postaci włókna węglowego, z którego wykonane są poszczególne elementy motocykla. Nie da się również zaprzeczyć, iż jest on swego rodzaju krzyżówką motocykli z kilku klas. Potężny silnik, zawieszenie oraz hamulce pochodzące ze sportowego motocykla, rozmiary, pozycja za sterami jak i rama przywodząca na myśl typowego cruisera oraz wygląd nowoczesnego golasa.

Teaser "This is X" podpowiada również inny trop, jakim jest Ducati Scrambler 400. Małego Scramblera na 100% zobaczymy w Mediolanie. Czerwony "x" pojawił się już wcześniej na baku Ducati Scrambler (800) w wariancie Urban Enduro.

W ostatnim zwiastunie pokazano najwięcej motocykla, ale nadal nie wszystko jest jasne. Warto również wspomnieć, że obok Diavela producent planuje zaprezentować również nowego Monstera 1200R. Mowa jest także, o małym motocyklu z mocnym silnikiem i sportowymi aspiracjami, jako uzupełnieniu gamy modeli na rok 2016. Jednak czym będzie wspomniany model „X”? Tego dowiemy się już za dwa tygodnie podczas EICMA 2015!

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów!

Zobacz naszą politykę prywatności