Enigmatyczne teasery Ducati - czego możemy się spodziewać?

Styl, gracja, przywiązanie do tradycji i zasad - wszystko to widzę, gdy tylko ktoś wspomina o kraju leżącym na Półwyspie Apenińskim. Kiedy słyszę szczęk i stukot suchego sprzęgła, od razu w mojej głowie pojawia się obraz jednośladu marki Ducati. A jeśli mówimy już o tej marce, ostatnio na oficjalnych stronach producenta pojawiły się trzy teasery dające nam przedsmak tego, co zobaczymy na tegorocznych targach EICMA 2015, które rozpoczynają się 16 listopada w Mediolanie.

Rozmiłowany w L-twinach producent zapowiada nimi nadejście nowego modelu. Na pewno będzie on wielką niespodzianką. Tytuły teaserów „This is Black”, „This is X” i”This is Style” – tak Włosi opisują swoje nowe motocykle. Zapowiedzi mogą odnosić się do nowego Ducati Diavel Carbon. Czerń kojarząca się z węglem, tutaj w postaci włókna węglowego, z którego wykonane są poszczególne elementy motocykla. Nie da się również zaprzeczyć, iż jest on swego rodzaju krzyżówką motocykli z kilku klas. Potężny silnik, zawieszenie oraz hamulce pochodzące ze sportowego motocykla, rozmiary, pozycja za sterami jak i rama przywodząca na myśl typowego cruisera oraz wygląd nowoczesnego golasa.

Teaser "This is X" podpowiada również inny trop, jakim jest Ducati Scrambler 400. Małego Scramblera na 100% zobaczymy w Mediolanie. Czerwony "x" pojawił się już wcześniej na baku Ducati Scrambler (800) w wariancie Urban Enduro.

W ostatnim zwiastunie pokazano najwięcej motocykla, ale nadal nie wszystko jest jasne. Warto również wspomnieć, że obok Diavela producent planuje zaprezentować również nowego Monstera 1200R. Mowa jest także, o małym motocyklu z mocnym silnikiem i sportowymi aspiracjami, jako uzupełnieniu gamy modeli na rok 2016. Jednak czym będzie wspomniany model „X”? Tego dowiemy się już za dwa tygodnie podczas EICMA 2015!