Ducati szykuje się do wejścia w Moto 3? Może namieszać?


Ducati ma ambitny plan - tytuł mistrzowski w przyszłym sezonie MotoGP. Ale wiele wskazuje, że menadżerowie sportowi myślą długofalowo. Czy w niedalekiej przyszłości Ducati walczyć będzie także w niższej klasie?

Dyrektor sportowy Ducati Corse o wdzięcznym nazwisku Paolo Ciabatti na temat startów w Moto 3 przyznaje - "Myślimy o tym". Moto 3 to najniższa kategoria motocyklowego  Decyzja w Ducati nie została jeszcze podjęta - nie ma co liczyć na start w przyszłym sezonie. Zdaniem Ciabatti perspektywa wystartowania w Moto 3 jest dla Ducati interesująca i będzie analizowana.

Lorenzo celuje w mistrzostwo?

Pozyskując Jorge Lorenzo, Ducati wyraźnie wskazało, że celuje w podium w kolejnym sezonie MotoGP.  W tej chwili wszystkie wysiłki skupione są na przygotowaniu Lorenzo. Nadzieją na zwycięstwa jest też forma Andrea Dovizioso, który w zeszłym sezonie wygrał dwa wyścigi (GP Austrii i na torze Sepang). Zwycięstwo w Austrii było dla Ducati powrotem na najwyższe miejsce na podium po sześciu latach (Przełomowy wyścig Ducati? GP Austrii).

Udział w Moto 3 to przede wszystkim okazja do stworzenia sobie niezależnego dopływu świeżej krwi i młodych, obiecujących zawodników. Inną drogę obrał KTM, który w Moto3 był już obecny, a teraz szykuje się do debiutanckiego sezonu 2017 w najwyższej klasie wyścigów.