Ducati SuperSport 939? JUŻ JUTRO!

Nowy SuperSport po raz pierwszy został przedstawiony na World Ducati Week w lipcu. Jedna z osób, przebywających na terenie imprezy po kryjomu zrobiła fotkę motocykla i umieściła ją w sieci. To jedyna informacja na temat motocykla jaka się pojawiła w temacie SuperSporta

Czekamy na konkretne dane techniczne, jednak zdjęcie z modelu S, który był widziany na WDW, zdradza że nowy SuperSport S ma zawieszenie Öhlins, hamulce Brembo, podwyższone clip-ony i szerokie siedzisko. Od tamtego czasu pojawiłą się plotka o wykorzystaniu silnika z Hypermotarda 939 w nieco agresywniejszej specyfikacji.

Ducati wspomniało, że w przeciwieństwie do rodziny Panigale nowe motocykle z lini modelowej SuperSport mają być bardziej przyjazne dla kierowników, szczególnie podczas użytkowania w jeździe codziennej. Przedstawiciel Ducati określił go jednoznacznie:

"Nowy SuperSport to motocykl dla tych, którzy chcą skosztować sportowego stylu na codziennych drogach. Motocykl ma dawać nóstwo frajdy, jednocześnie będąc  wszechstronnym i przystępnym, a to wszystko ma być połączone z prawdziwą sportową stylizacją Ducati. Nowy SuperSport gwarantuje ekscytcję i świetne wrażenia z jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu  wygody w jeździe codziennej  i łatwym prowadzeniu niezależnie od drogi. Model SuperSport ma być Innowacyjnym  i przestępnym motocyklem. Do tego stopnia że nawet na debiutanckiej przedpremierze zdobył szerokie poparcie i wzbudził spore zainteresowanie; w Kolonii, SuperSport będzie ustawiony w centrum uwagi"