CycleAT - inteligentny wentylek.

CycleAT - inteligentny wentylek, nowoczesny gadżet, który będzie martwił się twoimi oponami za Ciebie!

Tesla Motors zaprezentował na Kicstarterze swój najnowszy projekt - CycleAT.  Jest to inteligentny wentyl, który przykręcony do wentyla w naszej oponie - będzie komunikował się z naszym smartfonem i za jego pośrednictwem informował nas o stanie opon. Przynajmniej tak opisuje go producent.

O co chodzi w praktyce? Każdy wie że niewłaściwe ciśnienie w oponie powoduje jej przyspieszone zużycie, możliwość uślizgów tylnego koła a także zwiększenie paliwożerności naszego pojazdu. Każdy to wie, jednak nie każdy tego pilnuje. Ot, zwykła ludzka leniwość.

CycleAT ma za zadanie informować swoich użytkowników o ciśnieniu w oponie, wskazywać właściwe, pokazuje także temperaturę, szybkość z jakaś się poruszamy a także przebytą trasę.

Wszystko to brzmi fajnie, jednak można to osiągnąć za pomocą zwykłego ciśnieniomierza, a resztę funkcji zapewnią nam inne aplikacje na smartfony, dostępne w większości za darmo. Produkt oczywiście wart uwagi, szczególnie dla gadżeciarzy i osób które zwyczajnie nie mają czasu zawracać sobie głowy wszystkimi tymi szczegółami związanymi z konserwacją i użytkowaniem swoich sprzętów.