CFMoto zaprezentowała nowy koncept SR-C21

Chińska marka stara się coraz bardziej rozpychać poza azjatyckim rynkiem wprowadzając motocykle, które stylistycznie przypominają japońskie oraz europejskie maszyny. Tym razem przedstawiła swoją propozycję dla gamy motocykli sportowych. 

    CFMoto zaprezentowało koncept SR-C21, który został zaprojektowany w Europie przez R&D Europe Modena 40. Motocykl otrzymał włoskie rysy, a niektóre zagraniczne redakcje wspominają, że jest on podobny do Ducati, co zdecydowanie nie jest wadą. Jest to ewolucja wcześniejszego modelu marki 300SR, a patrząc na podwójny wydech prawdopodobnie otrzyma on dwucylindrowy rzędowy silnik. Na zdjęciach możemy zauważyć, że jest on wyposażony w hamulce Brembo, opony Pirelli i zawieszenie Ohlins więc pod tym względem nie odstają od konkurencji. 

    Motocykl na chwilę obecną jest tylko konceptem, ale znając chińskich producentów bardzo szybko możemy zobaczyć go w ofercie. 

    Marka CFMoto stylistycznie zaczyna doganiać swoich konkurentów jednak diametralna utrata ich wartości zniechęca wielu potencjalnych klientów. Niestety na chwilę obecną chińskie motocykle nie wnoszą na rynek nic prócz najniższej ceny. Mamy nadzieję, że z czasem staną się bezawaryjne, utrzymają niskie ceny i staną się konkurencją dla europejskich oraz japońskich konkurentów.


 

Informacja prasowa