BMW Motorrad zalicza najlepszy rok w historii!

BMW Motorrad z satysfakcją poinformowało, że rok 2015 okazał się najlepszym pod względem sprzedaży w całej historii firmy. BMW sprzedało aż 136 963 motocykle i maxi-skutery. Oznacza to wzrost sprzedaży o 10,9%, a na spowolnienie się nie zapowiada.

BMW S1000RR był (ponownie) najlepiej sprzedającym się litrowym sportem w USA i w Europie. Sprzedało się łącznie 6473 sztuki. Dobry wynik to również zasługa rodziny GS, czy też nowości, jak BMW R nineT.

Dużego podbicia sprzedaży motocykli BMW można spodziewać się za sprawą G310R - najmniejszego motocykla w ofercie niemieckiej marki. G310R - miejski naked klasy 300 ma za zadanie pozyskać nowych, młodych miłośników BMW. Ma stanowić konkurencję dla motocykli innego europejskiego producenta - KTM.

Ponad 130 tys sprzedanych motocykli BMW i wyzwanie rzucone KTM - europejskie marki trzymają się mocno.

KTM od kilku sezonów unosi się na fali sukcesów. Popularność motocykli o małej pojemności silnika szczególnie z serii Duke, oraz obniżenie kosztów produkcji poprzez przeniesienie produkcji do Indii dają wyśmienite rezultaty finansowe. Za przykładem KTM podobną strategię obejmuje teraz BMW. Czy powtórzy ten sukces?

Chcesz wiedzieć co szykujemy?

Dołącz do motobandziorów - zapisz się do newslettera!

Zero spamu! Zobacz naszą politykę prywatności