BMW Motorrad zalicza najlepszy rok w historii!

BMW Motorrad z satysfakcją poinformowało, że rok 2015 okazał się najlepszym pod względem sprzedaży w całej historii firmy. BMW sprzedało aż 136 963 motocykle i maxi-skutery. Oznacza to wzrost sprzedaży o 10,9%, a na spowolnienie się nie zapowiada.

BMW S1000RR był (ponownie) najlepiej sprzedającym się litrowym sportem w USA i w Europie. Sprzedało się łącznie 6473 sztuki. Dobry wynik to również zasługa rodziny GS, czy też nowości, jak BMW R nineT.

Dużego podbicia sprzedaży motocykli BMW można spodziewać się za sprawą G310R - najmniejszego motocykla w ofercie niemieckiej marki. G310R - miejski naked klasy 300 ma za zadanie pozyskać nowych, młodych miłośników BMW. Ma stanowić konkurencję dla motocykli innego europejskiego producenta - KTM.

Ponad 130 tys sprzedanych motocykli BMW i wyzwanie rzucone KTM - europejskie marki trzymają się mocno.

KTM od kilku sezonów unosi się na fali sukcesów. Popularność motocykli o małej pojemności silnika szczególnie z serii Duke, oraz obniżenie kosztów produkcji poprzez przeniesienie produkcji do Indii dają wyśmienite rezultaty finansowe. Za przykładem KTM podobną strategię obejmuje teraz BMW. Czy powtórzy ten sukces?