Benelli uderza w Ducati Scramblera!

Benelli uderza coraz mocniej i posiadając duże wsparcie logistyczne i finansowe firmy z państwa środka (właściciela Keeway'a) chce szeroko wypłynąć poza rynek włoski. 

Benelli Leoncino 500 to popularny ostatnio styl cafe racera z lekko terenowymi właściwościami. Jak przystało na włoski design - motocykl prezentuje się jak prawdziwa perełka. Dbałość o szczegóły i ich mnogość, dobrze zgrana linia nadwozia wyglądają na tyle dobrze - że chcielibyśmy go postawić w salonie. Bardzo spodobała się nam także przednia lampa z oświetleniem led (przywodząca na myśl patent stosowany w najnowszych motocyklach MV Agusty) oraz błotnik (także przedni) z wystającym lwem Benneli (podobnie jak ma Jaguar, Mercedes czy Rolls-Royce)

Leoncino 500 uderza oczywiście w najpopularniejszego przedstawiciela tej klasy, czyli świetnie sprzedającego się Ducati Scramblera - którego wersja 400 ccm właśnie zadebiutowała na targach. Benelli ma zamiar powalczyć o klientów, którzy chcą mieć równie dobrze wyglądający i jeżdżący motocykl - ale w zdecydowanie niższej cenie! 

Motocykl będzie wyposażony w dwucylindrowy silnik o pojemności 500ccm i rozwijał moc 48 KM i 45 Nm. Z czego maksymalny moment obrotowy będzie dostępny już od 4.500 tyś obrotów! Oprócz tego motocykl będzie wyposażony w zawieszenie typu upside down oraz solidną tarczę hamulcową 320 mm z przodu oraz 260mm z tyłu. 

Cena? Jeszcze nie wiemy - ale ma być bardzo atrakcyjna. Już nie możemy się doczekać!