Będzie Ducati Panigale 1299?

Świat motocyklowy co jakiś czas obiegają plotki, jednak najbardziej interesujące są te które się powtarzają. Te dotyczącą premiery nowego Ducati Panigale 1299 "niechcący" potwierdział jeden z amerykańskich dealerów Ducatii.

Cała rzecz działa się podczas imprezy firmowej - firma Moto Corsa jest dealerem Ducatii w USA, który sprzedaje największą ilość maszyn. Z tej okazji zostali wyróżnienia i na wspomnianej imprezie zostały im wręczone specjalnie statuetki. Nie obyło się bez pamiątkowego zdjęcia, pech chciał że w tle był poster z nowym Panigale 1299, o którym świat miał się dowiedzieć dopiero na nadchodzących targach EICMA.

Flagowy sportowiec ze włoskiej stajni został rozwiercony o 100cm3, moc więc powinna spokojnie przekraczać 200km. Nowe Ducati zmierzyć się będzie musiał m.in. z zapowiadanym turbodoładowanym Kawasaki H2. Na pewno nie obędzie się także bez porównania z BMW S1000RR HP4, który aktualnie króluje wśród superbike'ów.

EICMA ma przynieść także inne premiery - nowego szerszenia od hondy, nakeda na bazie panigale oraz być może szykowany nowy model R1!